Водій автотранспортних засобів

3

Одна найпоширених професій в нашому народному господарстві. Кожен рік за руль сідає біля мільйона новаків. Від підготовки шофера, його уміння управляти машиною залежить ефективність роботи транспортного парку, порядок і безпека на дорогах.

Зміст робіт. Управляє легковими і вантажними автомобілями і автобусами всіх типів і марок, а також машинами спеціального призначення. При роботі на автобусах контролює дотримання пасажирами правил посадки і висадки. Усуває несправності, що виникають в дорозі.

Повинен знати: призначення, пристрій і принципи дії, робота і обслуговування агрегатів, механізмів і приладів автомобілів; крім цього водій 1-го класу зобов’язаний знати пристрій і правила технічного обслуговування автопоїздів, а також автомобілів останніх випусків; правила дорожнього руху; порядок і періодичність виконання робіт по техобслуговуванню.

Опанувавти професію водія автомобіля можна в нашому ліцеї по різному.

1.Після 11 класів протягом 10 місяців отримуючи додаткову професію:

a.Слюсар з ремонту автомобілів. Водій автотранспортних засобів (кат. С1);
b.Тракторист-машиніст сільськогосподарського виробництва. Водій автотранспортних засобів (кат. С1);

2.Після 9 класів протягом 3 років отримуючи додаткову професію та повну загальну середню освіту:

a.Слюсар з ремонту сільськогосподарських машин та устаткування. Тракторист-машиніст сільськогосподарського виробництва. Водій автотранспортних засобів (кат. С1).